ХОЗЛ

17 листопада 2016, 3:00 am Автор 
Опубліковано в Останні новини
Читали 418 разів Останнє редагування Середа, 14 грудня 2016 09:49

Студенти-гуртківці кафедри соціальної медицини та організації охорони здоров’я ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет»  провели просвітницьку акцію для населення «Чим раніше виявлено ХОЗЛ, тим краще прогноз».

 

Акція відбулася 17 листопада у Всесвітній день боротьби з хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ), Міжнародний  день  відмови  від куріння та Міжнародний  день студента у комунальній медичній установі «Міська поліклініка №1».  Метою  заходу  стало інформування пацієнтів про вплив куріння на функцію легень і перші прояви захворювання. Під маскою «кашлю курця» ХОЗЛ повільно і невпинно прогресує. За даними ВООЗ у світі 50% випадків захворювання не діагностується з вини самих пацієнтів. Первинний скринінг ХОЗЛ, який проводили  студенти-медики,  містив питання про статус куріння, про скарги на кашель та задишку. Курці мали нагоду усвідомити причинний зв’язок шкідливої  звички із самопочуттям та серйозними наслідками у майбутньому. З опитаними проводили бесіди, вручали пам’ятки.

Найактивнішу участь в організації та проведенні акції взяли студенти медичного факультету №2 Анна Богомазова, Марина Биндю, Юлія Пужняк, Юстина Стасюк, Оксана Поліщук, Марія Которажук, Сюзанна Левчук та студенти медичного факультету №1 Олександра Стойка, Мирослава Ш…. та куратор студентського наукового гуртка кафедри, асистент Любов Власик.

Просвітницька  акція проводилася у рамках робочої програми предмету «Соціальна медицина та організація охорони здоров’я» для 5 курсу теми «Санітарно-гігієнічне виховання населення». Результати опитування будуть використані у науковій роботі студентів-гуртківців.

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Super User

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliq Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco nisi.

Сайт: www.joomshaper.com
Детальніше в цій категорії: Обережно інсульт »

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

JoomShaper